Співробітники кафедри сімейної медицини та амбулаторно-поліклінічної допомоги Інституту сімейної медицини НУОЗ України імені П. Л. Шупика професор Лариса Матюха, доценти Тетяна Бухановська та Тетяна Титова 11 вересня 2021 року відвідали презентацію програми екосистеми «SALUS», яку організувала ГО «Медична експертна спільнота».

Програма є комплементарною з державними програмами, і націлена на співпрацю як з державними так і з приватними медичними закладами, окремими лікарями, які прагнуть поглибити свої компетенції, та з пацієнтами, які готові брати відповідальність за власне здоров’я.

Суть програми полягає у пошуку шляхів зміцнення комунікацій між сімейним лікарем і пацієнтом, збільшенні турботи пацієнта про власне здоров’я і мотивації до більш тісної співпраці зі «своїм» лікарем, а також збільшення мотивації лікаря до поглиблення своїх знань та навичок для постійного професійного зростання.

Розуміння сімейного лікаря щодо необхідності переходу від патерналістської моделі під час консультування до партнерських стосунків з пацієнтом, прояв емпатії при спілкуванні є надзвичайно актуальними питаннями як для пацієнта, який користується послугами первинної ланки, так і для сімейного лікаря.