Матвієць Людмила Григорівна - кандидат медичних наук,  доцент кафедри сімейної медицини та амбулаторно-поліклінічної допомоги Національного університету здоров’я України імені П.Л. Шупика.

Лікар загальної практики-сімейної медицини вищої категорії, терапевт вищої категорії, психотерапевт вищої категорії.

Матвієць Л.Г. входить до складу групи експертів МОЗ України за напрямом «Психічне здоров’я».

Матвієць Л.Г. входить до складу мультидисциплiнарної робочої групи з розробки галузевих стандартів медичної допомоги за темами  «Опiоїди» (2020); «Психічні та поведінкові розлади внаслідок вживання психоактивних речовин та стимуляторів за виключенням опіоїдів». (2021) 

Матвієць Л.Г. входить до складу експертів Департаменту  охорони здоров’я виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) за напрямком «Терапія. Загальна практика-сімейна медицина».

З 1975 по 1981 рік  навчалася в Вінницькому медичному інституті імені М.І.Пирогова, закінчила  за спеціальністю «лікувальна справа».

В 1982-2000 роках працювала в медичних закладах Макарівського району Київської області.

З 2000 по 2012 працювала  в поліклініці №3 Печерського району та  Київському міському центрі здоров’я.  

З листопада 2012 року працює в НМАПО імені П.Л.Шупика на кафедрі сімейної медицини та амбулаторно-поліклінічної допомоги.

В 2000 році отримала вищу кваліфікаційну категорію за фахом «Терапія»

В 2002 отримала спеціалізацію за фахом «Санологія» в НМАПО імені П.Л.Шупика. 

В 2005 в НМАПО імені П.Л.Шупика отримала спеціалізацію за фахом «Психіатрія»,  в 2009 набула фах «Психотерапія», а в 2012  також набула фах  «Загальна практика- сімейна медицина».

27.05.2014 року захистила дисертаційну роботу «Оптимізація комплексної реабілітації пацієнтів похилого віку з гіпертонічною хворобою  практиці сімейного лікаря із застосуванням психологічних методів» на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за спеціальністю 14.01.38 – загальна практика – сімейна медицина.

Є одноосібним автором 25 та співавтором понад 58 наукових праць.

В 2004  закінчила курс по Позитивній Психології,  Психотерапії, Транскультуральній Сімейній Психотерапії і Психосоматичній медицині при Міжрегіональній Академії управління персоналом Харківський інститут.

В 2010 році пройшла курс навчання на семінарі-тренінгу з розробки медико-технологічних документів зі стандартизації медичної допомоги, організований МОЗ України.

2 – 6 березня  2015 р., пройшла тренінг для тренерів «Ведення пацієнта з ВІЛ-інфекцією/СНІДом сімейним лікарем в рамках проекту RESPECT «Зменшення стигми та дискримінації, пов’язаної з ВІЛ, до представників груп найвищого ризику в медичних закладах України» за підтримки Агенства США з міжнародного розвитку (USAID) та Всеукраїнської Мережі ЛЖВ. м. Київ.

В 2015 – 2016  роках проводила тренінги для лікарів загальної практики-сімейних лікарів «Ведення пацієнта з ВІЛ-інфекцією//СНІДом сімейним лікарем» в 4-х областях України та м.Києві за програмою проекту «Покращення якості медичного обслуговування  ВІЛ-інфікованих пацієнтів  сімейними лікарями».

6 – 12 вересня, 2015 р. пройшла навчання на міжнародному  семінарі інституту відкритого суспільства в м.Зальцбург (Австрія) «Лідерство і просвітницька діяльність в сестринському догляді за хворим, які потребують паліативної допомоги».

В листопаді 2015 року пройшла курс Міжнародного тренінгу  інструкторів із запобігання та лікування посттравматичного стресового розладу «Основи запобігання та лікування посттравматичного стресового розладу», та проведенню тренінгів для лікарів та інших медичних працівників. м.Київ.

В 2017 році у м.Берлін пройшла курс професійного розвитку щодо вивчення досвіду Німеччини у впровадженні замісної підтримувальної терапії на первинній ланці медичної допомоги .

В 2018 року в м. Лондон  пройшла зарубіжне стажування  «Вивчення досвіду Великобританії  надання медичної допомоги та  ознайомлення з роллю і об’ємом  медичної допомоги, яка надається  на первинній ланці».

В 2019 році пройшла підготовку національних тренерів по лікуванню ВІЛ та наркотичної залежності в Україні  в Центрі передачі технологій роботи з мережею наркозалежних (АТТС) в Каліфорнійському університеті Сан Дієго та Каліфорнійському університеті Лос Анджелесу (Сполучені Штати Америки).

Матвієць Л.Г. активно займається впровадженням Міської цільової програми протидії епідемії ВІЛ на 2017-2021 роки шляхом впровадження надання медичних послуг замісної підтримувальної терапії людям, які вживають ін’єкційні наркотики, на первинній ланці медичної допомоги, а саме, проводить цикли ТУ «Надання інтегрованої допомоги пацієнтам з опіоїдної залежністю на первинній ланці медичної допомоги», семінари для сімейних лікарів  в центрах первинної медико-санітарної допомоги в межах України, в яких надаються інтегровані медичні послуги пацієнтам з наркозалежністю.

Є заступником Голови Правління Асоціації сімейних лікарів м. Києва і Київської області.

В 1986 році була нагороджена Грамотою Президії Верховної ради Української РСР за самовіддану роботу по ліквідації аварії на Чорнобильській атомній електростанції та усунення її наслідків.