Google search

Кафедра неонатології створена в 1977 році першою в Україні у зв’язку з бурхливим розвитком медичної допомоги новонародженим дітям в усіх економічно розвинутих країнах світу, необхідністю впровадження сучасних методів діагностики, лікування та профілактики захворювань у новонароджених в медичних закладах України та післядипломної підготовки кадрів лікарів-неонатологів та лікарів суміжних спеціальностей.

З часу створення кафедри її основною клінічною базою є неонатальні відділення НДСЛ «Охматдит». Також базами кафедри здавна були пологовий будинок Київської обласної лікарні (тепер КНП КОР КОПЦ) та Київський пологовий будинок № 7, згодом реорганізований у Перинатальний центр м. Києва. З часом кількість клінічних баз, де консультують професори і доценти кафедри та навчаються слухачі, збільшилась до 5.

Протягом 1977-1996 рр. кафедру очолювала засновник неонатології в Україні, доктор медичних наук, головний неонатолог МОЗ України в період 1977-1992 рр., заслужений лікар України, професор С. П. Катоніна. З 1996 року кафедрою завідує член-кореспондент НАМН України, заслужений діяч науки і техніки, доктор медичних наук, професор Є. Є. Шунько, головний позаштатний спеціаліст з неонатології МОЗ України з 2004 по 2016 рік.

Вагомий внесок у розвиток неонатології в Україні і роботу кафедри неонатології внесли професор Суліма О.Г., яка понад 30 років працювала в складі викладачів кафедри, в період 1992-2004 рр. була головним спеціалістом з неонатології МОЗ України, та професор Пясецька Н.М.

У складі кафедри працюють: завідувач кафедри професор Є. Є. Шунько, кандидат медичних наук доцент О. Т. Лакша,  кандидат медичних наук доцент О. О. Костюк, кандидат медичних наук доцент Т. В. Кончаковська, кандидат медичних наук доцент Ю. Ю. Краснова, кандидат медичних наук асистент О. О. Бєлова.

На кафедрі навчаються аспіранти, лікарі інтерни за спеціальністю «педіатрія», проводяться цикли спеціалізації з неонатології, цикли тематичного удосконалення, фахові семінари та симуляційні майстер-класи.

Лекції, семінарські і практичні заняття з теорії та практики оцінки стану, діагностики, лікування та профілактики хвороб у новонароджених, сучасних методів інтенсивної терапії, виходжування передчасно народжених дітей, підтримки грудного вигодовування, практики виходжування передчасно народжених немовлят за методом «Мати кенгуру» проводяться на клінічних базах кафедри та в онлайн-форматі.

На семінарах і симуляційних тренінгах з питань стабілізації стану та неонатальної і педіатричної підтримки життя, реанімаційної допомоги новонародженим лікарі-неонатологи та інші лікарі педіатричних і суміжних спеціальностей проходять практичну підготовку.

За участі співробітників кафедри впроваджуються клінічні протоколи медичної допомоги новонародженим відповідно до сучасних стандартів.