Google search

РИБАЛЬЧЕНКО Василь Федорович - професор кафедри, доктор медичних наук.

Наукові напрямки діяльності.

Приорітетним є розробка та впровадження новітніх інноваційних технологій в лікуванні вроджених та набутих недуг травного каналу, зокрема - розроблена та впроваджена методика лікування тотального агангліозу товстого кишківника. Вперше в дитячій хірургії обґрунтований новий підхід в лікуванні вад розвитку товстого кишечника, хвороби Пайра, Гіршпрунга, первинного та вторинного мегаректуму у дітей раннього віку.

Біографічні відомості.

Освіта:

1975 - 1979 рр. - Уманське медичне училище.

1981 - 1987 рр. - Одеський медичний інститут ім. М.І. Пирогова, педіатричний факультет.

1991 - 1993 рр. -  Київський науково-дослідний інститут педіатрії акушерства і гінекології. Клінічна ординатура по спеціальності дитяча хірургія. 

1994 - 1995 рр. - Київський Державний інститут удосконалення лікарів. Магістратура за спеціальністю «Дитяча хірургія».

Вчені та наукові звання: 1995 рік – магістр медицини (дисертація на тему  «Клініко-діагностичні паралелі вад розвитку легень у дітей»). 1998 рік – кандидат медичних наук (дисертація на тему «Діагностика та хірургічне лікування гіпоплазії легень у дітей»). 2002 рік – доцент кафедри дитячої хірургії КМАПО ім. П.Л.Шупика. 2008 рік – доктор медичних наук (дисертація на тему «Непрохідність кишечника у дітей. Діагностика та лікування»). З 2010 року – професор кафедри дитячої хірургії НМАПО імені П.Л.Шупика.

З 1999 року вища категорія за фахом "Дитяча хірургія".

Удосконалення професійної та педагогічної майстерності: спеціалізація по бронхології та ендоскопії (НДІ ПАГ), абдомінальна лапароскопічна хірургія у дітей (НМАПО імені П.Л. Шупика), мініінвазивні та ендоскопічні технології в хірургії (НІХТ ім. О.О. Шалімова), невідкладна дитяча хірургія (Польша, Вроцлав), мінінвазивна хірургія новонароджених (12 конгрес EUPSA, Україна. Львів 2019),

Здобутки: 538 наукових праць з яких: співавтор та автор 30 видань (підручник,  навчальні посібники та монографії які затверджені МОН, та ЦМК МОЗ), 29 патентів на винаходи та корисну модель, 6 - рацпропозицій. Підготував двох кандидатів медичних наук.

Відзнаки: Указом президента України присуджено почесне звання «Заслужений лікар України». Нагороджений орденом «Знак пошани», подяки від: Міністра охорони здоров’я України, ректора НУОЗ України імені                 П.Л. Шупика, Яготинської районної державної адміністрації та райради Київської області,  Управління охорони здоров’я Житомирської ОДА, Почесною грамотою Академії наук вищої школи України.

Вперше в педіатричній хірургії України впроваджено гідроструменевий скальпель в лікуванні недуг черевної порожнини. Розроблена нова стратегія обстеження та лікування дітей з закрепами, що викладено в посібниках: «Синдром закрепів у дітей» та «Порушення випорожнень у дітей: закрепи та енкопрез».