Проект USAID «Підтримка реформи охорони здоров’я» (далі – Проект) оголошує грантову програму для оновлення та наповнення робочих програм навчальних дисциплін (циклів) з питань розвитку електронної охорони здоров’я та інформаційних технологій, що викладаються на рівнях фахової передвищої, вищої та післядипломної освіти за спеціальностями медичного спрямування.
Основні цілі програми включають:
- Підвищення рівня цифрових компетентностей студентів та працівників охорони здоров’я шляхом впровадження нових навчальних програм та підходів у освітній процес додипломної та післядипломної підготовки.
- Забезпечення актуальності та відповідності навчальних програм вимогам розвитку електронної охорони здоров’я, враховуючи передові технології та тенденції у цій галузі.
- Розвиток інноваційного та практичного підходу до навчання, що сприятиме підготовці висококваліфікованих фахівців, здатних ефективно впроваджувати електронну охорону здоров’я в практику медичних та фармацевтичних працівників в Україні.
- Посилення співпраці між установами медичної та фармацевтичної освіти, закладами охорони здоров’я та органами управління охороною здоров’я для забезпечення гармонізації навчальних планів з потребами практики та сучасними освітніми та професійними стандартами.
- Визначення ефективних методів оцінки та вимірювання результатів впровадження оновлених навчальних програм з метою постійного покращення процесу навчання та досягнення високих стандартів якості в освіті.
Метою Проекту є підтримка прозорої, підзвітної та ефективної системи охорони здоров’я, яка здатна задовольняти потреби населення України. Сприяння реформуванню сектору охорони здоров’я, підвищення прозорості та боротьба з корупцією знизить рівень неофіційних платежів та покращить доступ до якісних послуг, що ґрунтуються на доказовій медицині. Ліквідація корупції є компонентом кожного завдання, яке має бути виконане в рамках Проекту, а саме:
- Покращення управління у секторі охорони здоров’я.
- Сприяння трансформуванню моделі фінансування охорони здоров’я.
- Зміцнення кадрового потенціалу сектору охорони здоров’я.
- Підвищення прозорості, підзвітності системи охорони здоров’я та її чутливості до змін.
- Покращення системи надання послуг на всіх рівнях.
Проект планує надати два (2) гранти, сума гранту не повинна перевищувати 2 520 000 гривень (еквівалент 70 000 дол. США), загальна сума фінансування, запланована на грантову програму – 5 040 000 гривень (еквівалент 140 000 дол. США). Тип гранту – грант з фіксованою сумою.
Грантові заявки необхідно подати до 23:59 (за київським часом) 30 вересня 2023 року.