Google search

 
 

24 листопада відбувся IV Міжнародний форум експертів з питань менопаузи. Колеги із різних країн обговорили актуальність цієї теми та існуючі проблеми, які зустрічаються у кожному із регіонів.

Українська асоціація гінекологів-ендокринологів представила опублікований Національний протокол по веденню менопаузи. Було акцентовано увагу саме на міждисциплінарній взаємодії з питань ведення жінок у менопаузі, тому що їх сімейному лікарю, терапевту, а також кардіологу доводиться зіштовхуватись зі зверненнями жінок цього вікового періоду та вирішувати проблеми із пов`язаними із менопаузою симптомами. Вирішення цих питань наразі дуже актуальне, враховуючи, що ішемічна хвороба серця та інсульт – це домінуючі причини смерті у всьому світі як серед жінок, так і серед чоловіків згідно з оцінкою ВООЗ у 2019 році. А саме менопаузальний перехід – найбільш сприятливий час для зростання серцево-судинних захворювань у жінок.

Жінки після 50 років більш сприятливі до  виникнення серцево-судинних захворювань, зумовлених підвищенням артеріального тиску. Менопаузальна гормональна терапія наразі є єдиним втручанням, яке знижує ризики виникнення серцево-судинних захворювань та цукрового діабету у здорових жінок середнього віку.

Надано чіткі алгоритми підбору дозувань та переходу між різними режимами менопаузальної гормональної терапії. Професор Наталія Педаченко, завідувачка кафедри акушерства, гінекології та перинатології також виступила в межах цього Форуму, брала активну участь в дискусії як одна із співавторів Національного протоколу.

Оцініть матеріал

Актуальність матеріалу: 50% - 1 Голосів
Корисність матеріалу: 50% - 1 Голосів
Доступність матеріалу: 50% - 1 Голосів

Загальна оцінка матеріалу