Верховна Рада України запровадила обов’язкову військову підготовку для студентів медичних і фармацевтичних спеціальностей з метою формування кадрового резерву офіцерів запасу медичної служби в умовах воєнного стану.

Верховна Рада України ухвалила в цілому законопроєкт №13276 щодо внесення змін до статті 11 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» в частині військової підготовки громадян України за програмою підготовки офіцерів запасу медичної служби. Ініціаторами документа виступили Комітет Верховної Ради з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування у співпраці з Міністерством охорони здоров’я України.

Відповідно до нового Закону, всі громадяни України, які навчаються у вишах за спеціальностями медичного та фармацевтичного профілю, придатні до військової служби за станом здоров’я та пройшли професійно-психологічний відбір, зобов’язані проходити військову підготовку за програмою підготовки офіцерів запасу медичної служби. Ця вимога є обов’язковою та стосується як державних, так і приватних закладів вищої освіти, що здійснюють підготовку магістрів за медичними та фармацевтичними спеціальностями.

Ухвалення Закону дозволить суттєво розширити контингент майбутніх офіцерів запасу медичної служби. Відтепер військова підготовка стане невід’ємною складовою освітнього процесу для студентів відповідних спеціальностей.

Порядок проведення підготовки за цією програмою затверджуватиметься Кабінетом Міністрів України за поданням Міністерства оборони, погодженим із Міністерством освіти і науки та Міністерством охорони здоров’я. Перелік військово-облікових спеціальностей, за якими здійснюється підготовка офіцерів запасу, а також обсяги підготовки визначатимуться Міноборони за поданням Генерального штабу ЗСУ. Щодо медичних і фармацевтичних спеціальностей, ці параметри додатково погоджуватимуться з МОЗ та МОН.

Закон набирає чинності з 1 січня 2026 року. Уряд і відповідні міністерства зобов’язані протягом шести місяців із дня набрання чинності привести свої нормативно-правові акти у відповідність до нового законодавства. Зокрема, змін зазнають:

За матеріалами сайту moz.gov.ua

 

Оцініть матеріал

Актуальність матеріалу: 50% - 1 Голосів
Корисність матеріалу: 50% - 1 Голосів
Доступність матеріалу: 50% - 1 Голосів

Загальна оцінка матеріалу