Україна входить у фазу стрімкого демографічного старіння. Основна причина – хронічний стрес, який порушує гормональний баланс: «гормонів старіння» більшає, «гормонів молодості» – меншає. В умовах війни ці процеси лише поглиблюються, посилюючи тиск на систему охорони здоров’я.
На базі НУОЗ України імені П. Л. Шупика розпочато перший державний цикл підвищення кваліфікації для медичних працівників на тему: «Сучасні технології та методики у профілактиці, діагностиці та терапії неінфекційних хронічних захворювань».
Програма включає принципи ейдж-менеджменту, які надають лікарям ефективні інструменти для збереження здоров’я та уповільнення процесів старіння.
Завдяки зусиллям доцента, першого ейдж-менеджера України, засновника мультиканальної платформи AM Ecosystem, автора системи Age Management Євгена Шагова та Анни Шевчук, експертки з медичного консалтингу, засновниці Medical System стартував цикл підвищення кваліфікації для лікарів.
Програма курсу охоплює:
- Сучасні підходи, технологічні рішення та перспективні напрямки розвитку превентивної медицини;
- Рання діагностика: дієвий скрнінг із точки зору профілактичної медицини;
- Основи профілактики серцево-судинної патології;
- Ментальне здоров’я;
- Попередження передчасної менопаузи, найбільш розповсюджених захворювань у жінок різних вікових категорій;
- Відновлення гормонального балансу, профілактика дисфункції ендокринної та імунної систем.
Це не формальний сертифікат, а зміна логіки у роботі з пацієнтами. Учасники – лікарі-практики, які вже працюють у системі охорони здоров’я.
«Ейдж-менеджмент – про профілактику, адаптовану до XXI століття, це про нову медицину,яка попереджає хвороби. Наша мета – дати Україні шанс на молоде покоління без хроніки. І ми вже це робимо», – коментує Євген Шагов.
У проєкті об’єднали свої зусилля AM Ecosystem, академічна спільнота та бізнес. НУОЗ України імені П. Л. Шупика офіційно включила програму до системи післядипломної освіти для лікарів.
За матеріалами публікації сайту: mind.ua