Google search

 
 

Війна створює гострі та довготривалі проблеми зі здоров’ям жінок. Спостерігається прямий зв'язок між постравматичними стресовими розладами та підвищенням ризику раку молочних залоз.

За дослідженнями медичного центру Бірмінгема, США, у 2021 році було доведено, що рівень випадків раку молочної залози серед жінок-військовослужбовців у сім разів вищий, ніж середній рівень захворюваності на п 'ятнадцять  інших видів раку у всіх військовослужбовців. Спостерігається також збільшення кількості молодих жінок із раком шийки матки. Тому дуже важливим є обізнаність та професіоналізм лікарів з цієї проблеми.

Напередодні Всесвітнього дня боротьби з раком та на продовження Всесвітнього тижня обізнаності про рак шийки матки, професором кафедри сімейної медицини та амбулаторно-проліклінічної допомоги Т. Сіліною була проведена інтерактивна лекція із сімейними лікарями Центру первинної медико-санітарної допомоги Печерського району у м. Києві. Були обговорені актуальні питання надання медичної допомоги жінкам-військовослужбовцям з метою профілактики, ранньої діагностики та своєчасного і належного лікування раку молочної залози та раку шийки матки.

З  метою ранньої діагностики, своєчасного і належного лікування раку молочної залози та раку шийки матки слід проводити безвідмовне та безкоштовне скринінгове обстеження жінок (гінекологічний огляд, взяття біоматеріалу для цитологічного дослідження, УЗД органів малого тазу, мамографію) та консультації спеціалістів за потребою. Медична спільнота, лікарі загальної практики-сімейні лікарі - ефективна ланка привернення уваги громадянського суспільства до проблеми онкологічних захворювань жінок.

Оцініть матеріал

Актуальність матеріалу: 60% - 2 Голосів
Корисність матеріалу: 50% - 1 Голосів
Доступність матеріалу: 50% - 1 Голосів

Загальна оцінка матеріалу