Google search

 
 

18 грудня 2022 року в режимі online-трансляції на інтернет-ресурсах «Лікарського освітнього порталу» була проведена науково-практична конференція з міжнародною участю «Тріщинські читання» (МАК VІІ).

Організатори конференції – Національний університет охорони здоров’я України імені П. Л. Шупика та Асоціація анестезіологів, перфузіологів та лікарів інтенсивної терапії. З вітальними словами до учасників конференції звернувся завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії професор Олег Лоскутов, який підкреслив значимість такого форуму для поповнення знань молодими лікарями-анестезіологами у непростих умовах сьогодення. Професор Марина Тріщинська у своєму виступі наголосила на важливості конференції, яка сприяє розвитку клінічного мислення та формуванню необхідних рис у фахівця, що несе відповідальність за людське життя.

На секційному засіданні «Актуальні питання анестезіології та інтенсивної терапії» були розглянуті наступні питання «Стратегії попередження та лікування у складних ситуаціях» (Peter Paal, Австрія), методологічні аспекти інгаляційної анестезії (професор Олег Лоскутов) й різноманітні аспекти програми ERAS в анестезіології та інтенсивній терапії (професори Володимир Черній та Іван Лісний), сучасні аспекти періопераційної безпеки (професор Юрій Кобеляцький), професійна ідентифікація майбутніх анестезіологів (доцент Юрій Марков), ефективність дворічної програми інтернатури з анестезіології та інтенсивної терапії та вплив воєнного стану на освіту лікарів-інтернів (доцент Катерина Бєлка) та інші.

 

У рамках конференції було заслухано доповіді молодих вчених та проведено конкурс на найкращу з них. Серед таких посіли: 1 місце – Максим Шостак «Перспектива застосування анальгетиків центральної дії в післяопераційному знеболенні пацієнтів з наслідками тяжкої мінно-вибухової травми» (кафедра анестезіології та інтенсивної терапії НУОЗ України імені П. Л. Шупика); 2 місце – Анастасія Сорока «Замісна ниркова терапія з використанням фільтру «cytosorb» як компонент лікування хворих з поєднаними вогнепальними пораненнями та сепсисом» (кафедра анестезіології та реаніматології Української військово-медичної академії); 3 місце – Оксана Мазур «Пошук ймовірних причин недостатньої ефективності антикоагулянтної терапії у хворих з тяжким перебігом COVID-19» (кафедра анестезіології та інтенсивної терапії НУОЗ України імені П. Л. Шупика). Було також проведено 4 майстер-класи з нагальних проблем практичної анестезіології, таких як забезпечення прохідності дихальних шляхів (доцент Ольга Крамарева), застосування ультразвуку в практиці анестезіолога (Madan Narayanan (Велика Британія), доцент Інна Кучинська), сучасні аспекти регіонарної анестезії (доцент Сергій Бишовець).

Конференція викликала жвавий інтерес серед слухачів, з якими підтримувався зворотній зв’язок під час трансляції, при цьому отримано позитивні відгуки. Було зареєстровано 658 учасників конференції, які зазначили актуальність охоплених проблем в сучасній анестезіології та інтенсивній терапії та висловили сподівання на продовження у майбутньому традиції проведення подібних форумів.

Оцініть матеріал

Актуальність матеріалу: 88.6% - 5 Голосів
Корисність матеріалу: 87.4% - 5 Голосів
Доступність матеріалу: 87.4% - 5 Голосів

Загальна оцінка матеріалу