Google search

 
 

Одним із найбільш розповсюджених захворювань шкіри є атопічний дерматит (на тлі 2,5 тисяч різноманітних дерматозів). Досить часто дерматолог зустрічається із клінічними помилками, особливо в період розвитку інституту сімейного лікаря. 

6 років тому професор Лідія Калюжна, яка вже протягом багатьох років є консультантом-дерматологом лікарні ОХМАТДИТ, вийшла з пропозицією створити «Українську школу атопічного дерматиту», яка би була зорієнтована не тільки на дерматологів, але і на сімейних лікарів, алергологів, педіатрів. Без вагань підтримав,  підхопив цю ідею і запропонував новітнє телемедичне забезпечення професор Озар Мінцер.

Саме така співдружність під егідою спеціалізованої лікарні ОХМАТДИТ та НМАПО імені П.Л. Шупика дозволила чітко і щомісячно виходити в телемедичному ресурсі для лікарів всіх спеціальностей. Ця Школа пропонує доповіді провідних клініцистів України із різних напрямів. Ще не було жодного разу, щоб ці 40 професорів відмовились від пропозиції бути з нами.

Вже відбулось майже 50 Шкіл, на яких лікарі дерматологи, педіатри, алергологи, сімейні лікарі прослухали лекції найвидатніших професорів.

Дуже важливо, що така Школа дає можливість вчити і наше майбутнє – лікарів-інтернів. Важко перерахувати всі проблеми, які підіймались на цих Школах: помилки в діагностиці атопічного дерматиту, васкуліти шкіри, нове в діагностиці алергічних захворювань, целіакія, генодерматози, вроджений сифіліс, вакцинація при атопічному дерматиті, токсикодермії, харчова алергія, психодерматози, захворювання шкіри у вагітних, інфекційні екзантеми та багато інших. Тематика розширюється, завжди лікарям пропонують і розбір надзвичайних клінічних випадків. Надихає інтерактивне спілкування із лікарями: можливість відповідати на питання, вислухати про лікарський досвід.

Після кожного спілкування приємно читати в інтернеті позитивні відгуки лікарів та їх пропозиції щодо тематики наступних Шкіл актуальної для практичної охорони здоров’я.

Слід зауважити, що Школа виникла ще до сучасних вебінарів, майстер-класів, крім того  вона не несе вантаж фармфірм. Все це було б неможливим без чіткої та бездоганної роботи колективу кафедри інформатики під керівництвом професора Мінцера та особистого спілкування та «ідеологічного забезпечення» (тобто звернення із пропозиціями до доповідачів) професора Калюжної. Працюємо далі.