Серцево-судинні захворювання є головною причиною смертності українців. Водночас, у більшості випадків, хворобам серця можна запобігти. Правильне харчування, фізична активність, сресостійкість, здоровий спосіб життя, контроль тиску та рівня цукру в крові, а також регулярний медичний огляд дасть можливість попередити серцево-судинні захворювання в майбутньому і забезпечить довголіття.

12 лютого 2020 року науково-педагогічними працівниками кафедр НМАПО імені П.Л. Шупика: кардіохірургії, рентгенендоваскулярних та екстракорпоральних технологій (завідувач кафедрою чл.-кор. НАМН України, професор Б. Тодуров) і функціональної діагностики (завідувач кафедрою професор О. Жарінов)  було проведено скринінгове кардіологічне обстеження понад 30 співробітників Академії (вимірювання артеріального тиску, реєстрацію ЕКГ, огляд кардіолога), що дасть можливість своєчасно попередити гострі серцево-судинні захворювання.

Традиційні обстеження співробітників Академії стали дуже популярними, ми є закладом медичної освіти, маємо значний ресурс у обсягах медичного забезпечення, яке може бути здійснено силами науково-педагогічних працівників. Запрошуємо всіх наших співробітників до диспансеризації. Будьте здорові!