5 листопада Національний університет охорони здоров’я України імені П. Л. Шупика підписав меморандум про співпрацю з Українською військово- медичною академією (УВМА), польським фондом Fundacja Rozwoju Regionow, польським виробником медичних інструментів і матеріалів компанією ЕНФОРС та її представником в Україні – ТОВ «Медичні Технології «Енфорс Україна».
На підписанні меморандуму був присутній Тимчасово повірений у справах Республіки Польща в Україні Пйотр Лукасєвіч. Він привітав присутніх, висловив підтримку Україні в її відважній боротьбі проти російської військової агресії та побажав успіхів у справі порятунку життя та збереження здоров’я військовослужбовців та цивільних громадян.
Угоду було укладено з метою розвитку та зміцнення співпраці в освітній діяльності з підготовки фахівців протезистів-ортезистів. Упровадження заходів з підвищення кваліфікації фахівців з реабілітації передбачає флагманський проєкт Міністерства охорони здоров’я України «Розвиток системи реабілітаційної допомоги», який було запроваджено в рамках реалізації Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні, створеної за ініціативи Першої леді Олени Зеленської.
Від НУОЗ України імені П. Л. Шупика Меморандум підписав ректор В’ячеслав Камінський.
«Протезування-ортезування – це дуже важливий для України зараз напрямок, бо система охорони здоров’я вимагає все більше досвідчених лікарів, які на ньому знаються. Ми дуже вдячні Республіці Польщі, нашим друзям та партнерам, які нас підтримують. Переконаний, що підписаний нами сьогодні документ стане маленькою цеглинкою в будівлі, яку ми зараз разом будуємо, та в якій всі будемо жити в складі незалежної багатої Європи, частиною якої стане Україна», – сказав ректор.
«Наші інженерні здобутки у сфері реабілітації здатні допомогти вашим ветеранам зробити свої нові перші кроки, причому зробити так, щоб вони були максимально легкими. Ми сподіваємось на плідну співпрацю, яка призведе нас разом до перемоги», – сказав Адам Грамала, представник компанії «ENForce Medical Technologies».
Заступник начальника Української військово-медичної академії з наукової роботи, полковник медичної служби Андрій Швець зауважив, що підписання такого меморандуму є знаковою подією. «В справі реабілітації спочатку нам допомагали наші заокеанські колеги зі США, потім – британські колеги зі своєю програмою «Renovator», зараз хочуть допомогти наші найближчі сусіді. Не секрет, що перші спеціалісти нашої УВМА вчилися та проходили спеціалізацію саме в НУОЗ України імені П. Л. Шупика. Зараз вони стоять у джерел нашої військової реабілітації», – зазначив він.
Олексій Бобков, представник Енфорс в Україні, зазначив, що передумовою для передачі Україні сучасних медичних технологій з реабілітації є розробка навчальних програм та побудова ефективної співпраці з закладами вищої медичної освіти. «Завдяки НУОЗ України імені П. Л. Шупика ми зможемо залучити до впровадження освітніх програм фахівців – лікарів з досвідом, а завдяки УВМА – курсантів. Таким чином ми будемо мати повний цикл підготовки фахівців для нашої країни. І якщо ми створимо нові навчальні програми, це матиме зиск не лише для України», – висловив впевненість Олексій Бобков.
Проректор з науково-педагогічної роботи, голова вченої ради університету, Олександр Толстанов підкреслив, що Національний університет охорони здоров’я України імені П. Л. Шупика входить до трійки закладів вищої медичної освіти, які отримали ліцензію на підготовку здобувачів вищої освіти на другому (магістерському) рівні за спеціальністю 224 Технології медичної діагностики та лікування, спеціалізація 224.02 Протезування-ортезування.
Укладений між українськими та польськими представниками меморандум передбачає:
1) адаптацію навчальних програм та оновлення навчальних курсів з урахуванням сучасних тенденцій та технологій в протезуванні-ортезуванні та реабілітації;
2) впровадження в навчальний процес новітніх технологій та методів, серед яких використання віртуальної реальності та симуляції, для покращення практичних навичок студентів;
3) регулярний обмін інформацією стосовно результатів наукових досліджень для підвищення якості навчання та досліджень;
4) участь у міжнародних проєктах та програмах, що сприяють обміну знаннями та досвідом, зокрема в рамках європейських освітніх ініціатив.
Після завершення офіційної частини з підписання меморандуму гості завітали до навчально-виробничого центру симуляційних методів навчання імені Андрія Ткаченка університету та Тренінгово-ресурсного центру ЮНІСЕФ «Школа батьківства».