Google search

 
 

Під час літнього періоду, активного пересування, поїздок за кордон хочемо нагадати про підвищення ризиків стану здоров'я, зокрема інфекційних.

 

Завідувач кафедри інфекційних хвороб нашого університету, професор Олександр ДУДА ділиться актуальною інформацією щодо поширення гарячки денге.

Джеремі Фаррар, голова науково-консультативної групи ВООЗ з розробки науково-технічного плану, наголошує, що: «Нам потрібно набагато активніше говорити про гарячку денге… Нам потрібно дійсно підготувати країни до того, як вони справлятимуться з додатковим тиском, який виникне… у майбутньому в багатьох великих містах».

ВООЗ вважає, що легкість зараження людей, швидкість поширення, тяжкий перебіг, висока летальність — особливості, які дозволяють віднести гарячку денге до тих інфекційних захворювань, які виявили здатність чинити серйозний вплив на здоров'я населення, можуть швидко поширюватися в міжнародних масштабах та увійшли до переліку подій, які можуть зумовлювати надзвичайну ситуацію в галузі охорони здоров'я.

Основним переносником патогенного мікроорганізму є комар - зараження може відбутися навіть при одноразовому укусі комахи.

Гарячка денге частіше хворіють дві групи людей.

Перша – малюки до одного року життя. У них нерідко діагностується геморагічний тип недуги. Друга – діти старше трьох років, які перехворіли класичною формою. Імунітет, що виробляється після одужання, короткостроковий. Формується він тільки до того підтипу вірусу, який спровокував прогресування недуги. Це означає, що при повторному зараженні іншими типами вірусу імунітет не відреагує, і захворювання буде розвиватися вдруге.

Збудника гарячки денге віднесено до тих біологічних агентів, які офіційно визнано чинниками біологічної зброї.

За останні роки захворюваність на гарячку денге в світі значно зросла.

Понад 2,5 мільярдів людей — 40 % населення земної кулі — піддається ризику захворіти на гарячку денге. Згідно з останніми оцінками ВООЗ щорічно в світі відбувається 50 —100 млн випадків інфікування денге, щьорічно 500 тис. осіб із тяжкою денге потребує госпіталізації, причому значну частку від цього числа складають діти. Приблизно 2,5 % хворих на гарячку денге помирає.

Більш детально про гарячку денге, діагностику та лікування можна ознайомитися за посиланням.

Оцініть матеріал

Актуальність матеріалу: 50% - 1 Голосів
Корисність матеріалу: 50% - 1 Голосів
Доступність матеріалу: 50% - 1 Голосів

Загальна оцінка матеріалу

Читайте також