10 травня 2023 року на 83-му році життя зупинилося серце життєрадісної людини, професора Сільченка Валерія Петровича.

Сільченко Валерій Петрович народився 17 листопада 1940 року.

У 1963 році закінчив Київський медичний інститут імені О. О. Богомольця.

З 1963 по 1966 роки навчався в аспірантурі за спеціальністю «Патологічна анатомія» при Київському медичному інституті імені О. О. Богомольця.  У травні 1967 році захистив кандидатську дисертацію на тему: «Гістохімічне дослідження стінки хробакоподібного відростку при різних формах апендициту».

У 1971-1979 рр. завідував лабораторією патоморфології НДІ хірургії ім. О.О. Шалімова. В 1978 році йому присвоєно звання старшого наукового співробітника за спеціальністю «Патологічна анатомія».

З 1979 по 1992 роки працював доцентом на кафедрі патологічної анатомії  Київського інституту удосконалення лікарів.  В 1992 році захистив докторську дисертацію на тему: «Функціональна морфологія органів імуногенезу при хронічній алкогольній інтоксикації».

У 1992 - 2016 рр. працював завідувачем кафедри патологічної та топографічної анатомії НМАПО імені П. Л. Шупика. В 1993 році присвоєно звання професора. У 2018 році отримав звання «Заслуженого лікаря України». З 2016 року працював професором кафедри патологічної та топографічної анатомії НУОЗ України імені П. Л. Шупика, а з грудня 2022 року професором кафедри патологічної анатомії та судової медицини НУОЗ України імені П. Л. Шупика.

Учень професора Є. Чайки. Автор 174 наукових праць, 5 патентів, в тому числі 2 учбових посібників. Науковий напрямок роботи – актуальні питання загальної патологічної анатомії, морфологія серцево-судинних та церебральних порушень. Під його керівництвом виконано 5 кандидатських дисертацій.

Нехай світла пам'ять про Валерія Петровича назавжди залишиться в серцях близьких, знайомих, колег по роботі, а Бог подарує йому вічне життя та спокій.

Вічна пам’ять!

Прощання з професором Сільченком Валерієм Петровичем відбудеться 13 травня 2023р. об 11:00 за адресою м. Київ, вул. Байкова, 16, велика зала крематорію.